A “Made in Germany” továbbra is minőségi pecsét, világszerte ráadásul. Már nem csak az olaszok tudnak látószemüveget és napszemüveget gyártani. Ebben a blogbejegyzésben öt német márkát mutatunk be, amelyek nemcsak otthoni előnyt adnak a helyi hazafiaknak, hanem van még valami, amit kínálnak, amit más nem.
Brendel
A Brendel a dél-német szemüveggyártó, Eschenbach, márkája, amelyhez más saját márkák is tartoznak, mint például a Jos. Eschenbach, Titanflex, Fineline és Humphrey’s. Ezen kívül, Marc O’Polo is része a licensznek. A Brendel márka azonban valami különleges. Mivel a Brendel szemüveg mögött a tervezők mind nők. Ez a koncentrált női hatalom a szemüvegtervezés során olyan gyönyörű női szemüveget eredményez, amely mindig megfelel az idők szellemének, anélkül hogy elárulja a saját értékeit. A német minőségű szemüvegek nemcsak a női rajongók körében népszerűek, hanem minimalista dizájnjukkal, lenyűgözték a zsűriket is. Brendel, a sportos pilóta szemüvegével, nem kevesebb, mint a German Design Award 2020-at nyerte meg.
ic! Berlin
Ha a német mérnöki művészetet szeretnéd látni a szemüvegiparban, akkor a legjobb módszer a fővárosba menni. Ahogy a márkanév sugallja, ic! Berlin. Ami a weboldalon egy őrült „start-up” cégnek tűnik, az az 1996-ban alapított szemüveggyártó, Berlin-Marzahnból. Ami azóta sem változott az az, hogy minden ic! Berlin szemüveget kézzel készítenek Berlinben. A különlegesség benne: a fém szemüvegkeretekhez egyetlen csavart sem használnak. A trükk az, hogy kivágják az egész keretet egy lézerrel, és összerakják. Ennek a gyártási módszernek az az előnye, hogy egyetlen csavar sem lazúl meg az idő elteltével. Ez az innovatív formatervezés is nagyon lenyűgöző.
Christian Roth
A Christian Roth szemüveg szintén a luxusszegmensbe tartozik. A Hannoverben született szemüvegtervező az első, aki szemüveggel bekerült az Amerikai Divattervezők Tanácsába. De a választott amerikai elérte karrierje csúcspontját, amikor a művészet világát tiszteletben tartotta azáltal, hogy a 80-as és 90-es évek szemüvegét kiállította a Milanói Triennálen, a “Szemüvegek komolyan vétele” kiállítás részeként. Az ott bemutatott szemüvegek annyira nagy figyelmet kaptak, hogy azóta komolyan veszik őket, mint divatos kiegészítőket a divatvilágban. Ennek eredményeként, még a sztárok tervezője is, Karl Lagerfeld, segített megtervezni a Christian Roth szemüvegeket 2007 és 2011 között. Ennek az álomcsapatnak a tapasztalata ma is felismerhető az igazán ízléses szemüvegekben és napszemüvegekben.
Wood Fellas
A Wood Fellas srácai teljesen más utat választottak, de a müncheni társaság nem halad rossz úton. A Jan Priepke és Stefan Muckenhirn által vezetett csapat, ahelyett, hogy fémlemezből vagy acetátból csiszolná szemüvegkereteit, a természeti erőforrások felhasználására támaszkodik. 2011 óta minden kollekcióval bizonyítják, hogy a fenntarthatóság és a stílus nem mond ellent egymásnak, hanem inkább kéz a kézben járnak. A Wood Fellas szemüveg olyan fadarabokból készül, amelyek soha nem voltak 100%-ban azonosak. Így készülnek a fa szemüvegkeretek, amelyek mindegyike egyedi. A különféle faanyag-keverékek mellett, a felhasznált természetes anyagok közé tartozik a kő és a szarv is. Ilyen anyagokból készül a Wood Fellas látószemüveg és napszemüveg – mindegyik természetes szépség!
//www.instagram.com/p/B9rnJz1n-Ph/